środa, 1 czerwca 2011

PORSCHE 935

Dni coraz dłuższe i cieplejsze. Pomału przychodzi prawdziwe lato. A z nim coroczna alergia... Kicham, płaczę, produkuję tony gumy w nosie. Okropne uczucie. Szczęśliwie ostatni czas oprócz przykrych doznań przyniósł kilka nowości w mojej kolekcji. Jedną z nich jest zaprezentowane Porsche 935 K3 z wyścigu LeMans 1980. Modelik trafił mi się zupełnie przypadkowo, w zasadzie jedyną motywacją do jego zakupu okazało się piękne malowanie. Tęcza Apple, charakterystyczna dla wcześniejszych lat działalności firmy wygląda świetnie. Sama miniaturka jest produkcji Vitesse i prezentuje typowy dla tej firmy poziom. Mimo że całość wygląda schludnie na pierwszy rzut oka, to po dokładniejszym przyjrzeniu się można znaleźć kilka niedoróbek. Obok momentami nie najlepiej spasowanych kalek, największą wadą wydaje się brak tylnych świateł - są jedynie kolejną kalką. Pozytywne odczucia budzi wnętrze modelika - jest szczegółowe i oddaje faktyczną "surowość" wyścigowej 935.Niestety w najbliższej przyszłości moje wpisy nie będą zbyt szczegółowe. Razem z Narzeczoną kupiliśmy mieszkanie i teraz ono pochłania większość czasu i budżetu... Jest to też wyzwanie dla mnie by w ciekawy sposób wyeksponować całość mojej kolekcji. Mam nadzieję, że gdy już uporamy się z remontem będę mógł zaprezentować moje zbiory w nowych warunkach. Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Gorąca prośba. Przejrzałem komentarze pod wszystkimi postami które zamieściłem od początku istnienia bloga. Pojawiło się całkiem sporo świeżych pod starymi postami. Prosiłbym na przyszłość by zostawiać komentarze pod najnowszym postem, nawet jeśli dotyczy jakiegoś innego modelika z mojej kolekcji. Wówczas gwarantuję za na niego odpowiem.

11 komentarzy:

 1. Hi Marjan ,

  I come across from the motorsport magazine about this "Iconic Porsche 935" race car.
  Wonderfull rainbow lines on the body & aerodynamic design & wide body.

  "Very nice casting".Lucky for you to have it.

  Congratul....

  Kin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank You Kin for enjoying. I was inspired by Your visit in Porsche dealer ;] Greetings to You!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi Marjan ,

  No big deal...lah.Everyone can go there also ..just to view the real Porsche car.
  I believe Poland sure have a lot of sport car dealer.Right ?

  Life is too short ...so just go & do it.Cheers.

  Kin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehe, of course Kin, we've got exclusives sallons like Ferrari and Porsche, but they were localized in our capital - Warsaw. Here in Poland, You can see lots of Golfs, Octavias, and others popular brands. But Porsche? Only symbolicaly :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 935 to legenda szczególnie w malowaniu "Martini" ,ale i to malowanie starego loga "Apple" jest ładne ;)Co do ilości Porsche na naszych drogach to wzrosła ona głównie dzieki komercyjnemu modelowi Cayenne ,moim zdaniem jednemu z najbrzydszych suw-ów ....niestety

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam JMF.
  Oczywiście zgadzam się co do Twojej opinii na temat Cayenne. Równie dziwnym tworem jest dla mnie Panamera, której sporo pojawiło się ostatnio na kieleckich drogach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hi Marc,
  Wonderful early Apple racing livery! It is really a great period to see this on a Porsche 935! Very nice model of an early Vitesse.
  Greetz,
  Erwin

  OdpowiedzUsuń
 8. Hi Marcjan,
  i like this porsche apple's icon color!
  very lively and detailed.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hi Erw! Nice to see Ya! The apple paint was the only reason that i bought it hehe. Yup, it looks great :D Cheers!

  OdpowiedzUsuń
 10. Hello danielh.
  Now I can clearly see that the livery was "shoot on ten" :)I'm very happy that my Friends all over the world like it. Greetings :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Good car Marjan, this is another Porsche that i'm looking for my collection. Cheers from Argentina

  OdpowiedzUsuń