środa, 11 maja 2011

Audi Quattro Rally Sanremo 1982

Tak jak obiecałem wracam z modelami. Dziś prezentuję Wam Audi Quattro. Opisywałem je już kilkakrotnie, były to jednak proste modeliki od IXO/Altaya. Zgodnie z moją zapowiedzią odnośnie restrukturyzacji zbiorów, do kolekcji trafiło Quattro firmy Trofeu. Modelik jest w dość niespotykanym malowaniu tytoniowym. Najczęstszym w którym możemy go spotkać to Marlboro i HB. Mnie udało się jednak zdobyć coś innego - R6 ;)
Rajdowe Quattro od Trofeu robi naprawdę niezłe wrażenie. Uwagę zwracają zwłaszcza drobne elementy takie jak wycieraczki, czy przymocowane do klatki pasy bezpieczeństwa. Większość kalek jest ładnie położona. Brakować może nieco detali kół.
Quattro jest jednym z tych aut które budzi we mnie ogromne emocje. Przypomina mi moje dzieciństwo, tony "wyżutych" gum Turbo, "poważne" rozmowy z kolegami o motoryzacji... To również kawał motoryzacyjnej historii, innowacyjnych rozwiązań i oczywiście najważniejsze - jeden z zalążków rajdowej grupy B.Modelik Trofeu oczywiście polecam. Poza jedną wadą - ceną, ma same zalety. Bardzo ładnie prezentuje się na półce, zwłaszcza w połączeniu z cywilną wersją od PMA, którą pokarzę przy okazji następnych wpisów. Już wkrótce zaprezentuję też recenzję dwóch cennych książek - Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix oraz Okrutnego sportu.
Przepraszam, że dziś tak krótko i jakby na "odwal się", jednak obecne obowiązki i brak czasu nie pozwalają cieszyć mi się moją pasją w takim stopniu jak bym sobie tego życzył. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Czytelników i zapraszam do komentowania.

10 komentarzy:

 1. Hi Marjan ,

  Wow!!!Audi Quattro & i also want one.Is really a must have for all the rally diecast collector.
  IXO still not too bad.

  "Fantatic Casting".

  Kin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello Kin. Trofeu looks quite well. This was my priority to get one in full tobacco brand. Fortunately Trofeu made it ;) Great car & good miniature. Greetings Dude!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi Marjan ,

  Wow!!!What a must have piece of "ICON" for all the rally fan & diecast collector.
  Very detail , very nicely done & precise.

  "Epic Collection"

  congratula....


  Kin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi Kin!
  I can't understand why Your earlier comment disapear... Anyway, You're right! Greetings :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładny model. Też chętnie widziałbym go w mojej kolekcji. Do tej pory mam Quattro z Moallboro i HB (niestety kalki w tym przypadku) a na R6 poluję od jakiegoś czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to masz farta Pavoolon:
  http://allegro.pl/audi-quattro-san-remo-rally-1982-bcm-i1615549795.html
  Powodzonka ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hi Marc,
  Wonderful feature on the car that forever changed rally competition by using the all-wheel drive system = Quattro! This Audi is one of my favorite from the Volkswagen group:-)
  Greetz,
  Erwin

  OdpowiedzUsuń
 8. Thank You for enjoying Erw! Your comments are always welcome :) This model looks preety, especially in R6 paint job. I'll present ordinary version of the Quattro soon. Geetings too!

  OdpowiedzUsuń
 9. http://allegro.pl/audi-quattro-san-remo-rally-1982-bcm-i1615549795.html

  Właśnie mam zamiar ale nie będę licytował bez opamiętania bo w tym miesiącu kupiłem już BMW Sauber F1.09 Kubicy w 1:18 Minichamps i jeszcze świetny modelik Tyrrell Ford z 1984 roku 1:43 Minichamps, który Ci bardzo polecam bo nie dość, że model przepiękny to jeszcze historia z nim związana jest ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem o którego Tyrella Ci chodzi. Faktycznie modelik świetny. Ma bardzo efektowne malowanie. Jakiś czas temu prezentował go Fogarty.

  OdpowiedzUsuń